FARSKÉ OZNAMY
Zjavenie Pána


Dnes na nedeľu 6.1.2019 pripadá slávnosť Zjavenie Pána (Traja králi). V našich krajoch sa pri tejto príležitosti pri sv. omšiach požehnáva voda, ktorú si potom veriaci berú do svojich príbytkov. Požehnanie vašich príbytkov bude v popoludňajších hodinách. Záujemcovia ešte môžu nahlásiť meno, svoju adresu a číslo telefónu v sakristii u pána kostolníka.

V utorok 8.1.2019 bude slávená liturgická spomienka na kňaza a mučeníka Titusa Zemana, pri ktorej si môžeme uctiť jeho relikvie.

V piatok 11.1.2019 začneme deviatnik k svätému Pavlovi prvému pustovníkovi, patriarchovi nášho pavlínskeho Rádu. Pozývame Vás, aby ste sa zapojili do tohto deviatnika, pri ktorom budeme spievať hymny k nášmu svätcovi Pavlovi Tébskemu. Deviatnik bude v nedeľu pred sv. omšou o 8.45 hod. v týždni pred večernou.

Pozývame všetkých ochotných mužov v piatok 11.1.2019 na chlapský večer. V programe je večerná sv. omša o 19.30 hod., prednáška, následne chvály a stretnutie v spoločenskej sále.

Chrámový zbor Baziliky Sedembolestnej Panny Márie oznamuje, že dňa 9.2.2019 sa bude konať Farský ples. Vstupenky si možno zakúpiť v oratku vždy po svätých omšiach o 8.45 a 10.30 hod. Bližšie informácie sú na plagáte.

V sakristii baziliky si ešte môžete kúpiť náš nový farský stolový kalendár na rok 2019. Nájdete v ňom okrem iného aj celoročný rozpis pútí v národnej bazilike. Cena kalendára je 5,- eur.

Od 1.1.2019 sa zmenila cena Katolíckych novín na 0,70 centov.

Naša farnosť v spolupráci s cestovnou kanceláriou Awertravel zo Senice organizuje týždňový zájazd do Svätej Zeme v čase od soboty 30.3.2019 do soboty 6.4.2019. Program nájdete na stolíku v bazilike. Sú ešte voľné miesta. Záujemcovia nech sa záväzne hlásia do polovice januára na farskom úrade.

 

Liturgický kalendár :
Utorok: Bl. Titus Zeman, kňaz a mučeník - spomienka
Nedeľa: Krst Krista Pána - sviatok

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo