FARSKÉ OZNAMY
Štvrtá pôstna nedeľa

Pobožnosť Krížovej cesty bude počas pôstneho obdobia takto: v bazilike v piatky o 17.30 hod. V Strážach na kalvárii v nedele o 14.00 hod., v Šaštíne na kalvárii v nedele o 15.00 hod. Počas pôstnych nedelí popoludňajšia pobožnosť v bazilike nebude.

Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci apríl. Príležitosť prijať sviatosť zmierenia bude počas celého týždňa počas bohoslužieb.

V prvú sobotu mesiaca, 6. apríla 2019 sa fatimská pobožnosť k Panne Márii začne modlitbou posvätného ruženca o 16.00 hod. a bude pokračovať slávením sv. omše. Hlavný celebrant a kazateľ bude emeritný trnavský arcibiskup Mons. Ján Sokol.

Tak ako každý rok, aj tento sa zapájame do pôstnej charitatívnej akcie pre Afriku. Prostredníctvom almužny chceme rásť v láske a zároveň pomôcť deťom v Kamerunskom meste Ayos tým, že prispejeme na budovu farského denného centra, v ktorom bude prebiehať ich ľudská formácia. Ak sa vám táto iniciatíva páči, môžete prispieť dobrovoľným príspevkom do pokladničky, ktorá sa nachádza spolu s nástenkou pri soche sv. Jozefa a symbolicky nalepiť srdiečko na nástenku. Animátori z našej a aj okolitých farností chcú túto zbierku ešte obohatiť osobitým spôsobom, a to tak, že po všetkých nedeľných svätých omšiach o týždeň si môžete v bazilike, na námestí a aj v Strážach za dobrovoľný príspevok odniesť chutnú palacinku.

 

 

Liturgický kalendár :

 

Nedeľa: Piata pôstna nedeľa


Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo