FARSKÉ OZNAMY
20. nedeľa v cezročnom období

Miestny klub KDH spolu s farským úradom Šaštín-Stráže Vás srdečne pozývajú 3. ročník Dňa rodiny spojený s otvorením oratka, ktorý sa bude konať v sobotu 31.08.2019 od 13.30 hod. v priestoroch oratória pri bazilike.
Začneme už účasťou na svätej omši v piatok 30.08.2019 o 18.00 h.
Podujatie je pre všetky vekové kategórie a pripravený bude kultúrny program, Mariánsky beh, občerstvenie, tombola. Viac info na plagáte.

Naša farnosť sa 29. 8. 2019 vo štvrtok zúčastní púte do Marianky. Sú ešte voľné miesta. Záujemcov prosíme, aby sa zapísali v sakristii u pána kostolníka.

V nedeľu 1. 9. 2019 bude v bazilike slávnostná sv. omša pri príležitosti osláv mesta Šaštín-Stráže. Pripravený je aj sprievodný program.

V našej farnosti budeme už po šiesty raz, tohto roku 7. septembra 2019 pri pobožnosti Fatimskej soboty ďakovať za úrodu dožinkovou slávnosťou. Kto by chcel akýmkoľvek spôsobom (dekorácie, plody zo záhrad, pohostenie, financie) podporiť túto slávnosť, môže osloviť pani Machovú (0907 229 823). Vopred všetkým ďakujeme.

Aj v školskom roku 2019/2020 vychádza katolícky časopis Rebrík, ktorý vydáva eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Je to jediný katolícky časopis pre mladších žiakov na Slovensku. Časopis poskytuje čitateľom kvalitné a zaujímavé texty, materiály na podporu čítania s porozumením a svojím obsahom pomáha deťom osvojovať si kresťanský životný štýl. Rebrík môžete objednať svojim deťom alebo vnúčatám prostredníctvom internetovej stránky www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 0915 780 923.

Webový portál DoKostola.sk zverejnil zoznam viacerých dovolenkových destinácií v zahraničí s informáciami o slávení nedeľných svätých omší na týchto miestach.

Je čas letných prázdnin a oddychu. Prajeme Vám príjemné dovolenkové obdobie. Povzbudzujeme Vás, aby ste počas prázdnin a dovoleniek nezabudli na každodennú modlitbu, počúvanie Božieho Slova a účasť na nedeľnej sv. omši.

 

 

 

Liturgický kalendár :

Utorok: Sv. Bernarda, opáta a učiteľa Církvi - spomienka
Streda: Sv. Pia X., pápeža - spomienka
Štvrtok: Panny Márie Kráľovnej - spomienka
Sobota: Sv. Bartolomeja, apoštola - sviatok
Nedeľa: 21. nedeľa v cezročnom období


Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo