FARSKÉ OZNAMY
33. nedeľa v cezročnom období

Dnes v nedeľu 14.11.2021 Cirkev slávi 5. svetový deň chudobných. Mottom dnešného dňa je veta z Markovho evanjelia: „Chudobných máte vždy medzi sebou“. Pamätajme v modlitbách a podajme pomocnú ruku chudobným, slabým a tým, ktorých dôstojnosť je pošliapavaná.

Dnešnú nedeľu 14.11.2021 sa pri všetkých sv. omšiach koná tradičná dobročinná Svätomartinská zbierka. V tomto roku ňou podporíme výstavbu domu pre seniorov, ktorí nemajú prostriedky na obnovu svojich domov, ktoré zničilo tornádo na Morave.

Počas Týždňa Cirkvi pre mládež v dňoch od 15. do 21.11.2021 pozývame mladých do súťaže TUMBA (Týždeň úloh mladým). Pozývame ich zažiť dobrodružstvo, zabaviť sa a urobiť kus dobra pre svoje okolie. Prihlásiť sa môžu aj so svojimi priateľmi. Tím, ktorý splní čo najviac úloh, získa výhru - dobrodružný výlet po Slovensku. Registrovať sa možno už len dnes (14.11.2021). Viac informácií na www.mladezba.sk a na plagáte.

V stredu 17.11.2021 bude o 10.00 hod. v kostole sv. Alžbety Uhorskej v Strážach hodová slávnostná svätá omša. Zároveň bude aj farská ofera.

Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu, počas všetkých bohoslužieb sa musíme zapisovať. Vzadu v bazilike je krabica, do ktorej vložte už doma vypísaný papierik s menom, priezviskom a telefónnym číslom. Vopred vám ďakujeme za ochotu a trpezlivosť.

Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, vzhľadom na aktuálne predpisy covid automatu, od 11.11.2021 do odvolania, udeľuje dišpenz pre veriacich katolíkov latinského obradu, ktorí sa nachádzajú na území Bratislavskej arcidiecézy, od povinnosti účasti na svätej omši v nedeľu a v prikázaný sviatok.

Dňa 20.11.2021 sa opäť uskutoční podujatie s názvom Modlitbová reťaz za život a rodinu. Viac informácií nájdete na plagáte.

Cez víkend 27. a 28.11.2021 sa v Košiciach uskutoční mestský kultúrno-akademický festival Košické Hanusove dni, ktorý bude streamovaný aj ONLINE pre divákov z celého Slovenska. Viac informácií nájdete na nástenke.

V bazilike si môžete kúpiť nový farský stolový kalendár na rok 2022. Nájdete v ňom okrem iného aj celoročný rozpis pútí v národnej svätyni. Cena kalendára je 5,- eur. Máme k dispozícii aj nástenný kalendár na rok 2022 z návštevy svätého otca Františka v Šaštíne. Môžete si ho zakúpiť za 5,- eur. Obidva kalendáre sú na stojanoch v bazilike.

Vyšlo nové dvojčíslo farského časopisu Hlahol Zvonov. Sú v ňom informácie zo života farnosti. Je k dispozícii za dobrovoľný príspevok na stojanoch v bazilike.

Liturgický kalendár :
Streda: Sv. Alžbety Uhorskej, rehoľníčky - spomienka
Sobota: Bl. Anny Kolesárovej, panny a mučenice – ľubovoľná spomienka
Nedeľa: Nedeľa Krista Kráľa

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo