Slovenská mariánska cesta
    Slovenská mariánska cesta (SMC) sa datuje od roku 2013. Jej realizáciasa zrodila z myšlienky putovania k Panne Márií do Šaštína, kde je jej Národná svätyňa, v ktorej ju uctievame ako Sedembolestnú Pannu Máriu – patrónku Slovenska, podobne ako je možné putovať aj k hrobu sv. Jakuba do Santiaga de Compostela.
mapa
    Začiatok putovania po SMC je v Gaboltove, ktorý je tiež mariánskym pútnickým miestom vo východnej časti našej krajiny. Charakter SMC je tak predovšetkým duchovný, ako iba čisto turistický. Jej zámerom je zároveň spoznávanie jednotlivých chrámov Slovenska, ktoré sú na trase SMC. Tu bude možné zároveň si vyzdvihnúť pečiatku do Záznamníka pútnika, ktorý je potrebné si vopred objednať telefonicky, alebo prostredníctvom webovej stránky baziliky. Pútnik sa môže rozhodnúť nastúpiť kdekoľvek na trase SMC, ktorá je v dvoch líniách. Prvá je severná(prechádza severnou časťou nášho územia) a druhá je južná(prechádza južnou časťou nášho územia). Na konci púte v Šaštíne pútnik pri príchode do sakristie baziliky dostane informácie a následne bude registrovaný v miestnosti vyhradenej na tento účel. Vzápätí mu bude udelená opečiatkovaná listina pútnika. K udeleniu tejto listiny je potrebné, aby pútnik absolvoval púť minimálne 100 km pešo alebo minimálne 250 km bicyklom.

    Pripomíname, že realizácia SMC sa uskutočňuje v rámci KBS a to Rady pre migrantov, pútnikov a turistov, ktorá na túto záležitosť dáva súhlas a požehnanie.

    Všetkým pútnikom želáme hojnosť Božích milostí, radosť z putovania, ktoré nech je pre potešenie tela i duše.

 

Organizačný štáb SMC
 
 
Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo