Duchovná služba v advente
Adventné obdobie je vynikajúcou príležitosťou na krátke zastavenie sa a obnovu svojho duchovného života. Aké sú možnosti v Šaštíne počas tohto „Covidového“ obdobia?

Na Slovensku sú opäť sprístupnené verejné bohoslužby. Zúčastniť sa na nich môže 1 osoba na 25 m2 v režime OP (čo znamená „očkovaní a prekonali covid-19 v ostatných 180 dňoch“). V našej bazilike to je okolo 60 osôb.

Vo vyššie spomenutom režime budú slávené sväté omše a pobožnosti podľa riadneho harmonogramu.

Všetky bohoslužby je možné sledovať v priamom prenose v našom internetovom vysielaní. TU

Uvedomujeme si, že to ani zďaleka nepokryje záujem veriacich a pútnikov. Pre všetkých, ktorí sa na bohoslužby nedostanú a rovnako aj pre nezaočkovaných je k dispozícii režim individuálnej pastorácie, t.j. vyslúženie sviatostí po osobnom dohovore s kňazom.

Naša Národná svätyňa Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne je otvorená a prístupná verejnosti na súkromnú modlitbu každý deň od 7.00 hod. do 20.30 hod.

O pristúpenie k Sviatosti zmierenia a prijajtie Najsvätejšieho Kristovho Tela je možné požiadať kňaza priamo v bazilike:

Po - Pi:  9.00-11.30  a  14.30-16.30

So - Ne: 14.30-16.30

Celú túto situáciu, celé naše Slovensko, všetkých chorých aj vás všetkých vkladáme do našich modlitieb za Slovensko, každý deň o 20.00 hod. priamo pred eucharistickým Kristom a našou Sedembolestnou Matkou a Patrónkou.

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo