OZNAMY
5. 6. - 11. 6. 2023
  1. Mesiac jún je osobitým spôsobom zasvätený Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. V našej bazilike sa chceme spoločne modliť litánie k Božskému Srdcu a to vždy po mariánskej hodinke, ktorá začína vo všedné dni o 17.00 hod.

 

  1. Vo štvrtok 8. júna máme prikázaný sviatok – Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Sväté omše v našej bazilike budú o 7.00, 10.30 a 19.00 hod. V tento slávnostný deň večerný program začneme už o 17.00 hod. Mariánskou hodinkou. O 18.00 hod. budú slávnostné vešpery spojené s eucharistickým sprievodom k štyrom oltárikom a po zakončení sprievodu budeme sláviť večernú svätú omšou. Srdečne pozývame všetkých k účasti na tejto procesii. Každý, kto sa v tento deň nábožne zúčastní na eucharistickej procesii, môže za obvyklých podmienok získať úplne odpustky. Sväté omše v kostoloch na námestí a v Strážach vo štvrtok nebudú.

 

  1. V sobotu 10. júna bude v našej bazilike festival sakrálnej a gospelovej hudby Šaštínske zvony.  Program sa začne o 13.00 hod. a bude pokračovať až do neskorých večerných hodín. Podrobné informácie o programe a účinujúcich nájdete na plagátoch.

 

  1. V sobotu 24. júna sa uskutoční „Juniáles“, spoločenská zábava pri hudbe. Vstupenky sú už v predaji. Môžete si ich zakúpiť v nedeľu po svätej omši o 8.45. Podrobné informácie nájdete na plagátoch.

 

Z liturgického kalendára:

 

pondelok (5.6.) – sv. Bonifáca, biskupa a mučeníka – spomienka

štvrtok (8.6.)– Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi – slávnosť a prikázaný sviatok

 

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo