OZNAMY
8. 4. - 14. 4. 2024
 1.  Dnes slávime nedeľu v oktáve Zmŕtvychvstania Pána, nazývanú nedeľou Božieho milosrdenstva. Každý, kto sa dnes zúčastní na pobožnosti ku cti Božieho milosrdenstva, alebo sa aspoň pred verejne vyloženou alebo v bohostánku uloženou Najsvätejšou sviatosťou pomodlí Otče náš, Verím v Boha a pridá zvolanie Ježišu, dôverujem Ti! – môže za obvyklých podmienok získať úplne odpustky.

 

 1.  Dnes (nedeľa) sa chceme spoločne vybrať do prírody na krátku turistiku, pozývame všetkých, ktorí sa chcú pridať. Stretávame sa o 11.00 h. pred bazilikou.

 

 1.  Srdečne pozývame na vernisáž, ktorou otvoríme stálu expozíciu výtvarných diel známeho kňaza 
  a umelca, dp. Martina Šafárika. Vernisáž bude dnes popoludní (nedeľa) o 17.00 h. 
  v spoločenskej sále kláštora. Podrobnosti na plagáte.

 

 1.  Najbližšiu sobotu 13. apríla sa uskutoční púť mužov. Aj v tomto roku sa chceme spolu 
  s ochotnými mužmi vydať na krátku pešiu púť. Naše putovanie začneme o 9.45 h. na železničnej stanici v Senici a namierime si to do Šaštína. Počas putovania sa pomodlíme Cestu svetla, bude duchovné slovko, priestor na Sviatosť zmierenia či rozhovory. Po príchode do Šaštína sa pomodlime posvätný ruženec a celé putovanie zakončíme svätou omšou o 16.15 h. Po svätej omši bude 
  v oratóriu skromné agapé.

 

 1.  Počas minulotýždňových zbierok sa vďaka vašej štedrosti v našich chrámoch vyzbieralo: v zbierke na Boží hrob v Jeruzaleme – 328 € a pri farskej ofere – 578 €. Ešte raz všetkým darcom ďakujeme.

 

Z liturgického kalendára

 

8.4. (Po) – Zvestovanie Pána – slávnosť preložená z 25. marca

11.4. (St) – sv. Stanislava, biskupa a mučeníka – spomienka

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo